Ako nastaviť emailové konto pre Mozilla Thunderbird

V tomto návode si ukážeme, ako si nastaviť emailové konto v prostredí klienta Mozilla Thunderbird. Ak nemáte ešte Thunderbird nainštalovaný, môžete si ho stiahnuť tu (a odkaz Thunderbird napravo v stĺpci).

TIPPredtým než začnete, oboznámte sa s návodom ako si správne nakonfigurovať servery a porty pre prichádzajúcu a odchádzajúcu poštu.

Spustite Thunderbird a hore v menu kliknite na Nástroje

Následne z menu vyberte Nastavenie účtov

Otvorí sa nové okno, v ktorom dole vľavo kliknite na Akcie s účtami a následne kliknite na Pridať poštový účet

Otvorí sa nové okno, v ktorom vyplňte požadované údaje, Vaše meno, pod ktorým chcete vystupovať ako odosielateľ emailov, Vašu emailovú schránku a heslo. Po vyplnení údajov kliknite na Pokračovať.

 Po kliknutí na tlačidlo Pokračovať sa Thunderbird pokúsi zistiť nastavenia emailového klienta automaticky, ale odporúčame prepnúť na manuálne nastavenie.

Po kliknutí na Manuálne nastavenie si môžete nastaviť potrebné údaje emailového servera podľa priloženého obrázku. Po zadaní všetkých potrebných nastavení klikneme na tlačidlo Hotovo. Thunderbird pridá Vaše nové konto medzi zvyšné emailové účty.

Upozornenie: u Thunderbirdu sa niekedy môže stať, že ak kliknete na Znovu otestovať pripojenie, tak vyskočí chybové hlásenie, že zadanou konfiguráciou sa nedá pripojiť. V tomto prípade odporúčame nastavenia znovu zadať a potom hneď kliknúť na Hotovo.

Prijímanie - v príklade je nastavený server IMAP, ak chcete použiť POP3, riaďte sa podľa tohto návodu, čo sa týka nastavenia serveru a portov.

Pri zadávaní serverov sa uistite, že zadávate exohosting.com a nie .sk, inak Vám posielanie a prijímanie emailov nebude fungovať.

Po nastavení všetkých potrebných údajov kliknite dole vpravo na Hotovo.