Ako si zobraziť zdrojový kód emailu

Zdrojový kód e-mailu je dôležitý kód, ktorý mapuje celé pozadie e-mailu a jeho cesty. V zdrojovom kóde môžete zistiť odkiaľ bol email odoslaný, cez aké servery email prešiel, cez akého mailového klienta bol email odoslaný a v prípade nejakej chyby (napr. nedoručenej správy) sa dá zo zdrojového kódu zistiť, prečo sa tak stalo. 

V tomto článku sa dozviete, ako si zobraziť zdrojový kód emailu v jednotlivých mailových klientoch.

Webmail Roundcube

Zobrazenie zdrojového kódu emailu v službe Roundcube je jednoduché. Stačí ak si otvoríte konkrétny email, kliknete na tlačidlo Viac... a vyberiete položku <> Zobraziť zdrojový text.

 

Gmail

V rozhraní Gmail zobrazíte zdrojový kód emailu nasledovne: otvorte si konkrétny email, kliknite na šípku na pravo a kliknite na Zobraziť originál.

 

Thunderbird

V mailovom klientovi Thunderbird zobrazíte zdrojový kód kliknutím na konkrétny mail a potom stačí ísť do menu - Zobrazenia - Zdrojový kód správy, alebo jednoduchšie stlačiť tlačidlá CTRL + U.

 

Apple Mail

Zobrazenie zdrojového kódu emailu na zariadeniach s operačným systémom iOS je podobné ako v predošlých mailových klientoch. Stačí zvoliť konkrétny mail a potom kliknúť na menu Zobraziť - Správa - Zdrojový kód.