Limit pre počet odoslaných emailov

Všeobecné informácie o limite

Počet odoslaných emailov je na našich SMTP serveroch obmedzený na 500 emailov za 10 minút a platí pre súčet odoslaných emailov zo všetkých schránok v rámci jednej domény.

Je to limit, ktorý je potrebný kvôli zneužívaniu našich SMTP serverov v prípade uhádnutia alebo iným spôsobom získaných prihlasovacích údajov k emailovým schránkam našich zákazníkov.

Po prekročení uvedeného limitu je posielanie emailov zablokované pre všetky schránky v rámci domény a je nutné požiadať o odblokovanie napr. emailom na support@exohosting.sk

 

Posielanie emailov zo zahraničia

Ďalší limit, na ktorý pri posielaní emailov môžete naraziť je počet odoslaných emailov zo zahraničnej (nie slovenskej) IP adresy. Čiže keď sa nachádzate v zahraničí a pošlete viac ako 30 emailov za 10 minút v rámci všetkých schránok danej domény, náš systém Vám automaticky nastaví špeciálnu ochranu SMTP servera na posielanie emailov len zo slovenských a českých IP adries.

Túto ochranu si môžete vypnúť vo Vašom Control paneli v časti Emailové účty - Hromadná zmena. V takom prípade Vám ale odporúčame, nastaviť si medzi povolené krajiny aj krajinu v ktorej sa nachádzate. Vyhnete sa opätovnému nastaveniu ochrany pre slovenské a české IP adresy. Pre viac informácií pozrite článok Ako zapnúť Špeciálnu ochranu SMTP servera.

 

Limity emailových schránok

Pozrite si článok Maximálna veľkosť priestoru pre emaily a schránky, aby ste získali prehľad o maximálnych možných veľkostiach emailových schránok v rámci rôznych balíčkov.