Ako si nastaviť SPF záznam pre svoju doménu

Pre zlepšenie doručiteľnosti a dôveryhodnosti vašej domény pri odosielaní emailov je vhodné si nastaviť SPF záznam. Tento záznam nesie informácie o emailových serveroch, ktoré sú oprávnené odosielať emailové správy v mene vašej domény.

Aktivácia SPF záznamu

Postup nastavenia je jednoduchý. Prihláste sa do Control Panelu a otvorte si pri danej doméne sekciu E-mailové účty, kde kliknite na tlačidlo SPF nastavenia.

Zaškrtnite obe polia a potvrďte tlačidlom Uložiť zmeny.

Po uložení je potrebné počkať minimálne asi 2 hodiny, kým záznam zaregistrujú ostatné DNS servery.

 

SPF send

Pri možnosti odosielania emailov sa do DNS záznamov pridá tento TXT záznam:

v=spf1 a mx include:_spf.dnsserver.eu ~all

Keď si emailový server príjemcu preveruje SPF a email nie je poslaný z IP adresy uvedenej v zázname, tak email bude serverom odmietnutý. V praxi to znamená, že ak by sa spamer chcel maskovať za Vašu emailovú adresu, ale email odošle z iného servera ako z toho, ktorého IP adresu vidíte v zázname, tak email (v tomto prípade spam) nebude doručený.

 

SPF receive

Označením možnosti overovania prijímaných emailov, emailové servery Exohostinu kontrolujú SPF záznamy iných domén, z ktorých boli odoslané emailové správy do Vašich schránok - servery emaily skontrolujú a odmietnu podvodné emaily, ktoré nebudú obsahovať IP adresy serverov, z ktorých by podľa adresy mali byť odoslané, takže v praxi to znamená, že do Vašej schránky by malo chodiť menej spamu.