Ako získať AUTH-ID (AUTH CODE) kód pre prevod domény

Rýchla pomocAutorizačný kód pre prevod domény získate v Control Paneli → Zmeny → vyberte doménu → Zaslanie AUTH(EPP) kódu

 

Upozornenie: AUTH(EPP) kód je zasielaný výhradne na emailovú adresu, ktorá je uvedená pri držiteľovi domény (vo WHOIS), bez ohľadu na to, aký kontaktný email ste zadali pri posielaní žiadosti. Ak k danej emailovej adrese nemáte prístup, na zmenu adresy si musíte podať žiadosť: Ako aktualizovať údaje vo WHOIS bez prístupu na kontaktný email

 

Ako získam autorizačný kód pre prevod domény?

 

V prípade ak si želáte zmeniť registrátora domény resp. potrebujete previesť doménu k inému registrátorovi, potrebujete získať AUTH-ID kód.

Ten získate po prihlásení do Vášho Control Panelu kliknutím na sekciu Zmeny v menu vľavo. V časti Autorizovaná požiadavka na zmenu si z vybaľovacieho menu vyberte možnosť Zaslanie AUTH(EPP) kódu (ak v Control paneli máte viac domén, pred touto operáciou budete musieť najprv vybrať doménu, ktorú chcete previesť):

Po výbere získate možnosť zadať kontaktnú emailovú adresu, na ktorú chcete dostať informácie týkajúce sa prevodu (dostanete len informácie, nie samotný kód), prípadne pred odoslaním požiadavky môžete napísať nejakú poznámku, ktorá sa týka zmeny.

Po vyplnení všetkých potrebných údajov kliknite dole na Potvrď .

 

Samotný AUTH(EPP) kód je platný len niekoľko málo dní (obyčajne 3-5 dní, ale záleží od doménovej koncovky), preto sa pred odoslaním požiadavky uistite, či emailová schránka majiteľa domény je plne funkčná, aby bol email v poriadku doručený čo najskôr, nezabudnite skontrolovať aj priečinky so spamom.