Mám málo miesta pre web, ktorý je v Multihostingu

Ak máte málo miesta pre webovú stránku, ktorá je zaradená do Multihostingu, tak si môžete navýšiť kapacitu cez Control Panel.

Keďže veľká väčšina domén má technicky priradený balíček Puzzle X, návod je zameraný na tento balíček.

 

Kontrola dostupného voľného miesta v Multihostingu

Prihláste sa do Control Panela a naľavo v menu kliknite na Multihosting

 

V prípade, ak máte viac multihostingových balíčkov, vyberte balíček, v ktorom je daná doména, ktorej potrebujete navýšiť webpriestor, ak máte len jeden multihosting, kliknite na Parametre multihostingu pre overenie dostupného miesta

 

Ak máte pri položke Nevyčerpané parametre nejaké voľné miesto (ako v našom príklade 2 GB), tak toto miesto môžete priradiť doméne, ktorej potrebujete navýšiť priestor

 

Priradenie voľného miesta doméne v Multihostingu

Teraz sa vráťte do nastavení Multihostingu a kliknite na Zoznam domén

 

V zozname si nájdite doménu, ktorej potrebujete pridať viac miesta, kliknite na modrú ceruzku a uvidíte vybraný balíček, ktorý je technicky priradený k doméne:

 

Kliknite na Zmeniť, v nastaveniach si navýšte potrebné miesto a zmeny uložte.

 

Prerozdelenie miesta v samotnom hostingovom balíčku

Ak ste doméne priradili v rámci multihostingu viac miesta, teraz je potrebné, aby ste si nastavili samotný hostingový balíček pridelený k doméne. Naľavo v hlavnom menu kliknite na Webhosting, nájdite doménu, ktorej ste pridali viac miesta a v tabuľke so štatistikami aktuálneho prerozdelenia priestoru kliknite na tlačidlo Rozdeliť.

V nastaveniach si následne zvýšte miesto podľa potrieb (max. o hodnotu, ktorú ste pridali balíku v rámci multihostingu) a nové nastavenia uložte. Za niekoľko minút budete mať viac voľného miesta ktorého aktuálny stav si môžete overiť podľa nášho ďalšieho návodu.

 

Chcete si nechať hosting automaticky predlžovať?