Ako si vytvoriť emailovú schránku

Každá doména po registrácii v našom systéme "dostane" automaticky vytvorenú emailovú schránku (adresu) v tvare info@nazovdomeny.koncovka

Vy si však môžete vytvoriť aj inú emailovú schránku alebo schránky.

Prihláste sa do Vášho Control panela a kliknite na názov domény, ku ktorej chcete vytvoriť emailovú schránku.

Otvorí sa stránka so základnými informáciami, kde nižšie môžete vidieť zoznam služieb a v stĺpci napravo službu E-mailové účty.

Po kliknutí na odkaz E-mailové účty kliknite hore vpravo na tlačidlo Pridať emailovú schránku:

Otvorí sa formulár, kde vyplňte všetky potrebné údaje. Odporúčame zvoliť silné heslo, ktoré bude obsahovať veľké a malé písmena, čísla a špeciálne znaky.

Môžete si nastaviť veľkosť schránky, odporúčame nastaviť takú dostatočnú veľkosť, aby bolo málo pravdepodobné, že by sa mala rýchlo zaplniť. Poznámka napravo Vás bude informovať, koľko miesta môžete pre danú schránku vyhradiť.

V prípade balíčka Puzzle X si môžete nastaviť celkovú potrebnú veľkosť pre emailovú schránky. Napr. ak Vám systém zahlási, že Maximálne môžete zadať 150 MB a Vy by ste potrebovali viac, kliknite na názov domény a v prehľade nastavení rozdelenia miesta si pridajte viac miesta pre emaily (najprv však musíte nejaké miesto odobrať webstránkam alebo databázam):

Keď si pridáte viac miesta pre e-mailové schránky, môžete sa vrátiť do sekcie E-mailové účty a novej schránke prideliť viac miesta.

 

Keď máte schránku vytvorenú, k jej obsahu môžete pristupovať cez:

TIP

Po vytvorení schránky odporúčame Vám oboznámiť sa s limitmi, ktoré sa týkajú veľkosti schránok a množstva odoslaných emailov:

 

Ďalšie možností nastavení

Ak už máte schránku vytvorenú a plne funkčnú, odporúčame Vám pozrieť si ďalšie možnosti nastavení, ktorými môžete vylepšiť komfort správy Vašich emailových účtov.

 

Nechtiac som si zmazal emaily

Ak sa stane, že pri nastavovaní existujúcej schránky, ktorá už obsahuje nejaké emaily, si ich nechtiac zmažete, prečítajte si návod Obnova zmazaných emailov.