Ako zapnúť 2-faktorovú autentifikáciu (prihlásenie) do Control Panela

Zabezpečenie prístupu do vášho Control Panela sme vylepšili o 2-faktorovú autentifikáciu.

Control Panel je dôležitá súčasť našich služieb, v ktorom si môžete spravovať nastavenia svojich domén a hostingov, meniť služby, prezerať faktúry alebo uhrádzať služby, preto samotné zabezpečenie Control Panela pomocou 2-faktorovej autentifikácie odporúčame si aktivovať.

 

Aktivácia 2-faktorovej autentifikácie

 

Prihláste sa do Control Panela a naľavo v menu kliknite na Účty:

 

 

V Účtoch kliknite na svoje Hlavné konto a v možnostiach úprav konta uvidíte sekciu 2-faktorová autentifikácia, ktorá je vo východzom stave vypnutá. Zapnite si ju a uvidíte možnosti ako si autentifikáciu nastaviť.

Na úvodnej strane uvidíte zoznam záložných kódov, ktoré môžete použiť pre prípad, ak by ste nemali prístup k aplikácii pre zadávanie kódov (viď nižšie sekciu Aplikácia pre generovanie kódov). Tieto kódy si odložte na bezpečné miesto, sú jednorazové (takže ak jeden z nich použijete a prihlásite sa do Control Panela, tak uvidíte zoznam nových vygenerovaných kľúčov a tie si taktiež uložte, pôvodné môžete zahodiť).

 

 

Keď záložné kódy budete mať odložené, kliknite na Ďalej. Na ďalšej strane uvidíte QR kód, ktorý si naskenujte aplikáciou napr. Google Authenticator (viď nižšie), vygenerovaný kód vložte do políčka pod QR kódom a kliknite na Zapnúť autentifikáciu.

 

 

Aplikácia pre generovanie kódov

 

Aplikácií pre generovanie kódov je viacero, všeobecne odporúčame napr.:

Google Authenticator, ktorý si môžete stiahnuť pre zariadenia:

alebo Microsoft Authetificator:

 

Po inštalácii jednej z dvoch aplikácií si naskenujte QR kód v Control Paneli, zadajte do políčka pod QR kódom kód, ktorý vám vygenerovala aplikácia a kliknite na Zapnúť autentifikáciu, tak ako bolo spomenuté vyššie.