Ako nastaviť priečinok odoslanej pošty pre Microsoft Outlook 2013

Novo vytvorené emailové konta nemajú na serveri zložku pre odoslanú poštu, staršie konta ju už môžu mať, avšak Outlook 2013 neobsahuje žiadne nastavenie, cez ktoré si viete vybrať kam sa má odoslaná pošta uložiť. Chybová hláška so zlé nastaveným priečinkom pre odoslanú postu vyzerá najčastejšie takto.

Pre odstránenie tejto chyby je nutné na serveri vytvoriť potrebný priečinok so správnym názvom, ktorý Outlook 2013 podporuje. Priečinok najlepšie vytvoríme cez Webmail. Prihlásime sa do webmail rozhrania, v ľavom hornom rohu zaklikneme možnosť 'Nastavenia', vyberieme záložku 'Priečinky' a vytvoríme nový priečinok s názvom 'Sent Items'. Priečinok je nutné vytvoriť s presným názvom.

Po úspešnom vytvorení priečinka 'Sent Items' si vyberieme záložku 'Nastavenia' kde označíme 'Špeciálne priečinky'. V tejto časti vieme na serveri nastaviť, ktorý priečinok má slúžiť pre odoslanú poštu. Z menu vyberieme priečinok 'Sent Items' a nastavnie uložíme. Z konta sa odhlasime. Potom už len stačí vypnúť a zapnúť Outlook 2013, ktorý následne stiahne novú adresárovú štruktúru. Po odoslaní novej správy budú všetky emaily automatický uložené do zložky 'Sent Items'.

 

Možné problémy s nastavením priečinkov odoslanej pošty

Môže sa stať, že pri odosielaní správ si emailový klient môže vytvoriť rôzne priečinky "Odoslaná pošta", "Sent", "Sent Items" atď.

V prípade tohto problému a aby sa odoslaná pošta zjednocovala do jedného priečinku "odoslanej pošty", odporúčame vyskúšať tento postup:

  1. Podľa postupu uvedenom vyššie vytvorte priečinok Sent Items a v nastavení Špeciálne priečinky pre položku Odoslané nastavte možnosť Sent Items.
  2. Ostatné položky, kam by sa mohla ukladať odoslaná pošta, vymažte alebo deaktivujte.