Chcem si na hostingu Puzzle X zmeniť parametre, ako sa zmení cena

Ak využívate náš štandardný hostingový balíček Puzzle X, môžete celkovo využívať miesto na webe až do veľkosti 20 GB.

 

Ešte nemám balíček Puzzle X

Aký balíček aktuálne využívate, môžete zistiť po prihlásení do Control Panela, na hlavnej stránke s informáciami o doméne a zriadených službách uvidíte napr.:

Doména aktuálne využíva balíček DNS Parking. Ak teda Vaša doména nemá priradenú službu, resp. hostingový balíček Puzzle X a máte záujem si na tento balík zmeniť Váš aktuálny hosting, postupujte podľa návodu Ako zmeniť hostingový balíček.

 

Mám balíček Puzzle X

Ak balíček Puzzle X máte a momentálne využívate menej miesta, napr. 1 GB a plánujete do budúcnosti využívať viac a zaujíma Vás ako sa zmení cena, postupujte takto:

Prihláste sa do Vášho Control Panela a vľavo v menu kliknite na Zmeny.

V sekcii Autorizovaná požiadavka na zmenu si vyberte doménu, ktorej sa zmena má týkať (v našom prípade pôjde o doménu, ku ktorej máte priradený Puzzle X hosting, prípadne nejaký iný a chcete si ho zmeniť na Puzzle X) a z vybaľovacieho menu vyberte možnosť Zmena hostingového balíčku. Keď vyberiete túto položku, otvorí sa stránka s ponukou hostingových balíčkov, ktorá bude vyzerať napr. takto:

 

V našom prípade Puzzle X je už vybraný, pretože k doméne tento balíček už máte priradený a jeho veľkosť je 1 GB. Teraz keď si posuniete bežca, ihneď budete vidieť koľko Vás budú stáť nové parametre.

V príklade sme nastavili veľkosť webového miesta na 10 GB, graf ukazuje, že cena bude 2,40€ bez DPH mesačne:

Odporúčanie

Predtým než požiadavku odošlete, musíte potvrdiť, že ste si zálohovali kľúčové dáta - súbory na FTP a databázy MySQL. Je veľmi málo pravdepodobné, že by mohlo dôjsť k nejakému problému, najmä pri pridávaní miesta navyše.

Môže sa ale stať, že miesto budete chcieť znížiť, ako ho máte príliš veľa a nevyužívate ho - ak si ho znížite na hodnotu, ktorá je stále vyššia ako aktuálne obsadený priestor, tak by tiež nemalo dôjsť k žiadnemu problému. Ak však chcete zmeniť hostingový balíček z iného balíčka na Puzzle X (najmä z balíčkov, ktoré už nemáme v ponuke), tak zálohu dát odporúčame.

V prípade -nejakého- problému si zálohy môžete nájsť na zálohovacom serveri, postupujte podľa návodu Ako sa dostanem k zálohám webu a databáz? Pred zmenou hostingového balíčka odporúčame, aby ste si overili v akom stave sú Vaše zálohy a či k nim máte bezproblémový prístup.

Po vybraní si veľkosti miesta stačí už len požiadavku na stránke potvrdiť a náš systém Vašu žiadosť zaeviduje. Následné Vám bude vystavená faktúra s novým poplatkom za hosting.

Zmena balíčka bude aktívna do 1 hodiny po spracovaní našim systémom. Vo svojom Control paneli si následne budete môcť navýšené webové miesto prerozdeliť medzi webovú stránku, emaily a databázy. Napr. v návode Mám málo miesta pre emailové schránky môžete vidieť postup, ako si navýšiť miesto pre emailové schránky.

 

Chcete si nechať hosting automaticky predlžovať?