Ako si prenesiem emaily od iného poskytovateľa do Exohosting

Ak chcete u nás využívať emailové služby a zároveň mať v schránke emaily, ktoré ste mali v schránke u iného poskytovateľa webhostingových služieb, postupujte nasledovne:

 

  1. Od predchádzajúceho poskytovateľa si vyžiadajte zálohu vašich emailov vo forme mail.dir.
  2. Vo vašom Control Paneli, v sekcii E-mailové účty si vytvorte schránky s rovnakým názvom ako u predchádzajúceho poskytovateľa.
  3. Súbor mail.dir nahrajte na vaše FTP do adresára /data.
  4. Pošlite autorizovanú požiadavku z Control Panelu, v sekcii Zmeny, kde zvolíte možnosť Iná požiadavka, a v nej uveďte, že si prajete nahrať emaily od predchádzajúceho poskytovateľa, taktiež uveďte, že súbor mail.dir ste nahrali do priečinka /data na FTP.

 

Alternatívne spôsoby migrácie emailov

 

Emaily si môžete preniesť aj svojpomocne, v prípade ak od iného poskytovateľa získate zálohu emailov (ideálne v zipe a buď formát maildir alebo mbox, viac viď v návode nižšie) a u nás budete mať vytvorené schránky, tak podľa návodu pre RoundCube+ si ich môžete naimportovať do schránky

Ďalším spôsobom je prenesenie emailov medzi kontami vytvorenými v Thunderbirde, tento spôsob je vhodný najmä vtedy, keď potrebujete preniesť emaily medzi dvoma (príp. viacerými) doménami