Ako nastaviť DNS pre Webareal

Ak si chcete vytvoriť stránku pomocou platformy Webareal, po zriadení služby u Webareal, si musíte nastaviť DNS záznamy u vašej domény v našom Control Paneli (platí v prípade, ak sme registrátorom domény a využívate naše Name servery), aby sa doména prepojila so stránkou.

Prihláste sa do Control Panela a u vašej domény kliknite na DNS záznamy:

 

 

Sú dve možnosti:

  1. Ak u Webareal chcete využívať okrem webovej stránky aj email (ak je v ponuke služby), môžete si rovno nastaviť Name servery na Webareal (viď nižšie sekciu Nastavenie Name serverov)
  2. Ak chcete využívať len webovú stránku a emaily používať u nás, nastavte si len odporúčané DNS záznamy (viď nižšie sekciu Nastavenie DNS záznamov)

 

Použite len jednu z možností, keď si nastavíte name servery na Webareal, nie je potrebné dodatočne nastavovať konkrétne DNS záznamy.

 

Nastavenie Name serverov

 

Tento postup odporúčame zrealizovať, ak chcete u Webareal využívať všetky služby - webovú stránku a emaily (ak je možnosť alebo nechcete emaily využívať vôbec).

 

V službe DNS záznamy v Control Paneli v hornej časti obrazovky uvidíte zoznam našich serverov:

 

 

Tieto tri naše servery vymažte a zadajte si tam tieto dva Name servery Webareal (platia pre všetky systémy používané u Webareal) uvedené v tabuľke:

 

Name server
ns.bohemiasoft.com
ns2.bohemiasoft.com

 

Kliknite na Zmeniť a počkajte na zmenu serverov. Zmena obyčajne prebehne do 2 hodín, niekedy aj dlhšie.

Ak Name servery chcete používať naše, nasmerovanie domény na Webareal môžete zrealizovať pomocou úpravy samotných DNS záznamov uvedených v článku nižšie.

 

Nastavenie DNS záznamov

 

Ak emaily chcete naďalej používať u nás, nechajte Name servery nastavené na naše. Pozor, DNS záznamy budete upravovať podľa toho, aký konkrétny systém Webareal používate. Ak používate systém Webareal.cz v DNS záznamoch (zoznam DNS záznamov nájdete v našom Control Paneli pod Name servermi) upravte A záznam pre root doménu prepísaním na IP adresu uvedenú v tabuľke nižšie - 81.0.206.125.

Po úprave A záznamu si pridajte nový záznam, ten pomenujte www, typ nastavte na CNAME a hodnotu zadajte c1.webareal.cz. (hodnotu záznamu musíte vložiť aj s bodkou na konci).

 

Nastavenie pre Webareal.cz

A záznam pre domena.tld 81.0.206.125
CNAME záznam pre www.domena.tld c1.webareal.cz.

 

Webareal používa viac systémov, pre ostatné systémy nájdete požadované DNS záznamy v nasledujúcich tabuľkách:

 

Nastavenie pre Webareal.sk

A záznam pre domena.tld 81.0.206.104
CNAME záznam pre www.domena.tld c1.webareal.sk.

 

Nastavenie pre Web-rychle.eu

A záznam pre domena.tld 81.0.206.125
CNAME záznam pre www.domena.tld c1.web-rychle.eu.

 

Podobne ako v prípade zmeny Name serverov, aj v prípade úpravy DNS záznamov je potrebné počkať aspoň 2 hodiny.

 

Informácie a podpora

 

Informácie boli čerpané z článku Nasměrování domény – DNS záznamy, kde nájdete zoznam DNS záznamov aj pre ostatné systémy, ktoré sme v našom článku neuviedli. V prípade ak máte u nás všetky nastavenia správne a stránka na vašej doméne nefunguje (ani po viac ako 24 hodinách), je potrebné kontaktovať technickú podporu Webareal pre overenie aktuálneho stavu služby. V prípade, ak ste v našom článku našli nepresnosti, prípadne neaktuálne údaje (neručíme za zmeny, ktoré mohli medzitým nastať u prevádzkovateľa externých služieb) neváhajte nás kontaktovať.