Ako zmeniť hostingový balíček

Rýchla pomocHostingový balíček si môžete zmeniť v Control Paneli → vyberte doménu → Zmena hostingového balíčku → vyberte si balíček zo zoznamu a odošlite požiadavku.

Tento postup platí, ak doménu už máte v Control Paneli. Ak doménu nemáte v Control Paneli, teda že nemá u nás žiadnu službu, ale ju máte zaregistrovanú niekde inde a chcete k nej u nás hosting, tak postupujte podľa návodu Chcem len hosting, doména je zaregistrovaná inde.

 

Aká je aktuálna ponuka hostingových balíčkov?

  • DNS Parking - doména je u nás len zaregistrovaná, nemáte k nej zriadenú žiadnu službu. Platíte len ročný poplatok za obnovenie domény
  • Email (Start, Medium, Optimum) - využívate iba email, takže si nemôžete zriadiť žiadnu webovú stránku
  • Puzzle X - štandardný hostingový balíček, kde si môžete vybrať 1 - 20 GB miesta a to si prerozdeliť medzi webstránku, emaily a databázy
  • Biznis X - bez obmedzení, čo to presne znamená, nájdete tu

 

Ak potrebujete zmeniť hostingový balíček (ich porovnania nájdete tu), tak postupujte nasledovne:

Prihláste sa do Vášho Control Panela a vľavo v menu kliknite na Zmeny...

... následne z ponuky Autorizovaná požiadavka na zmenu vyberte doménu, u ktorej chcete zmeniť hostingový balíček a na to vyberte znovu z vybaľovacieho menu Zmena hostingového balíčku.

 

Otvorí sa Vám stránka, kde dostanete na výber niekoľko hostingových balíčkov. V našom ukážkovom príklade ideme zmeniť balíček z DNS parking, na nejaký iný.

 

Na stránke máte informáciu o Vašom aktuálnom balíčku (Požadujem zmeniť hosting (DNS Parking) na) a pod ňou nájdete aktuálnu ponuku hostingových balíčkov. Vyberte si ten, ktorý Vám vyhovuje, pri balíčku Puzzle X budete mať možnosť si nastaviť koľko GB miesta si želáte, viac informácií nájdete v článku Chcem si na hostingu Puzzle X zmeniť parametre, ako sa zmení cena.

Do políčka Odoslať odpoveď na: môžete napísať emailovú adresu, štandardne je však vyplnená emailová adresa majiteľa Control Panela, takže obyčajne tam netreba nič meniť. Do políčka Poznámka pre zmenu: napíšte informáciu, čo by pre Vás, ale aj pre nás mohla byť dôležitá, inak nie je nutné písať nič.

Upozornenie: Pri každej zmene, ak máte aktívnu hostingovú službu, budete musieť súhlasiť s tým, že všetky potrebné dáta máte zálohované, tzn. kľúčové súbory na FTP a databázy. Všeobecne pri zmene hostingového balíčku k chybám nedochádza, najmä ak sa miesto ide zvýšiť, ale ak chcete balíček znížiť, už tam môže byť riziko straty súborov. V tomto prípade, ak by nastal, je potrebné si potom súbory obnoviť zo záloh.

Po vyplnení všetkých potrebných údajov kliknite na Potvrď a žiadosť sa odošle do nášho systému. Keď balíček bude zmenený, dostanete informáciu na email, ktorý bol uvedený v políčku pred odoslaním žiadosti.

 

Chcete si nechať hosting automaticky predlžovať?