Postup pre získanie SSL certifikátu

V návode Výber SSL certifikátu sme si stručne popísali, ako si vybrať vhodný certifikát pre svoju doménu. V tomto návode si vysvetlíme, ako postupovať pri získaní certifikátu.

Ako prvé je potrebné si vybrať, konkrétne ktorý SSL certifikát si chcete objednať.

 

Ako získať bezplatný Let's Encrypt certifikát

Let's Encrypt si objednávať nemusíte, ten si môžete priamo nainštalovať vo Vašom Control Paneli, viac informácií nájdete v samostatnom návode Let's Encrypt.

 

Ako získať platený klasický alebo wildcard certifikát

Objednávku na zakúpenie a inštaláciu plateného certifikátu nám môžete poslať emailom na support@exohosting.sk alebo vo vašom Control paneli v sekcii Zmeny, kde si pošlete autorizovanú požiadavku typu Iná požiadavka.

V objednávke len napíšte o aký konkrétny typ certifikátu máte záujem, ponuku nájdete na stránke SSL certifikáty.

Po objednávke Vám vystavíme predfaktúru na úhradu a po úhrade Vám príde email pre doplnenie informácií k objednávke. Ide o nasledovné informácie:

1. V prípade klasického SSL certifikátu budeme potrebovať vedieť tzv. common name, čiže názov domény, na ktorej chcete mať certifikát. Môže to byť www.domena.sk alebo domena.sk, pretože Vami zvolený certifikát je určený len pre doménu s alebo bez www alebo inú subdoménu napr. eshop.domena.sk. V prípade, ak ste si objednali Wildcard certifikát, tak common name nie je potrebné uviesť, certifikát sa bude uplatňovať na celú doménu, vrátane subdomén.

2. Potrebujeme, aby ste mali vytvorený a poslali nám jeden z emailov v tvare:

  • admin@
  • administrator@
  • hostmaster@
  • webmaster@
  • postmaster@domena.sk

čo je podmienka vytvorenia certifikátu. Schránku si iba vytvorte (alebo ak si ju nemôžete vytvoriť, tak si len vytvorte alias a nastavte k nejakej svojej funkčnej schránke) a pošlite nám jej názov. Do tejto schránky (resp. na tento alias) Vám príde potom potvrdenie o objednávke SSL certifikátu u autorizačnej spoločnosti.

Zároveň nám napíšte aj informáciu, či certifikát chcete nainštalovať na naše servery alebo na vlastný server mimo našej spoločnosti.

3. Vytvoríme objednávku na certifikát u autorizačnej spoločnosti.

4. Po objednávke Vám príde emailová správa do schránky (viď bod 2) od vydavateľa certifikátu pre potvrdenie objednávky. V texte uvidíte odkaz, na ktorý musíte kliknúť (alebo ho skopírovať do prehliadača a otvoriť). Po Vašom potvrdení bude certifikát nainštalovaný na server a v priebehu niekoľko málo desiatok minút plne funkčný.