Ako vytvoriť MySQL databázu

Redakčné systémy ako napr. Wordpress, Joomla, či eshopy ako napr. Prestashop alebo OpenCart, potrebujú pre svoj chod databázu MySQL. Pred samotnou inštaláciou týchto redakčných systémov resp eshopov je potrebné, aby ste databázu už mali vytvorenú.

 

Vytvorenie databázy MySQL

Vo Vašom Control paneli kliknite na požadovanú doménu, pod ktorou sa má databáza vytvoriť a následne kliknite v sekcii služieb na Správa databáz.

Kliknite na tlačidlo Pridať databázu, vyberte verziu databázy (ak nemáte špeciálny dôvod, tak odporúčame MySQL 5.7 / MariaDB 10.2) a kliknite na Odoslať:

 

Na ďalšej stránke vyplňte všetky požadované údaje, do prvého poľa napíšte nejaký názov ktorým si ju označíte, heslo odporúčame zložité, aby ho niekto len tak neuhádol, porovnávanie všeobecne odporúčame utf8_general_ci.

Upozornenie: V prípade, ak by ste vytvárali databázu, do ktorej chcete importovať údaje z nejakej inej databázy, je potrebné si nastaviť také porovnávanie, aké má Vaša záloha databázy, ktorú sa chystáte naimportovať.

 

Po odoslaní sa databáza vytvorí a následne ju uvidíte vo Vašom Control paneli (viď obrázok nižšie v sekcii Ako sa dostanem do databázy?)

Teraz sa môžete pustiť do inštalácie redakčného systému či eshopu, s použitím údajov, ktoré ste zadali pri vytvorení databázy MySQL.

 

Ako sa dostanem do databázy?

V prípade, ak by ste si potrebovali prezrieť databázu, jej štruktúru, vytvorené tabuľky (po inštalácii redakčného systému či eshopu), tak môžete kliknúť na tmavé tlačidlo otvoriť, čím sa dostanete na stránku PHPmyAdmin, kde sa už len stačí prihlásiť.

 

Odporúčame články: