Odosielanie emailov v Exowebe z vlastnej domény

Ak na Exowebe máte eshop a zákazníci vytvoria objednávku, tak im príde do emailovej schránky notifikácia o potvrdení. Tieto notifikácie sú štandardne odosielané zo základnej emailovej adresy info@exoweb.eu, avšak zákazníci v emailovej správe vidia vašu emailovú adresu, kam v prípade potreby majú odpísať.

Tento spôsob však nie je príliš komfortný, preto sme do Exowebu pridali novú možnosť, aby notifikačné emaily boli odosielané z vašej vlastnej emailovej schránky.

 

Nastavenie odosielania emailov z vlastnej domény

V prvom kroku sa uistite, z akej emailovej adresy si prajete, aby zákazníkom chodili notifikácie. Hoci kontaktný email môžete aktualizovať v Nastavenia → Profil → Detaily kontaktu, v prípade obchodu (eshopu) emailovú adresu zadávate priamo v nastaveniach obchodu. Prihláste sa do editora Exoweb a naľavo v menu kliknite na ikonu košíka (Obchod), kliknite na Nastavenia a následne na Základné nastavenia a aktualizujte si emailovú adresu:

 

Po nastavení emailovej adresy potom vpravo dole zapnite Odosielať e-maily z obchodu z mojej e-mailovej adresy:

 

Nezabudnite si nové nastavenia uložiť a skontrolovať na testovacej objednávke. Ak ste postupovali správne, emailová notifikácia teraz príde z vašej emailovej adresy (domény), ktorú ste si zadali v nastaveniach.