Nastavenie odosielania emailov z Prestashop

Nasledujúce nastavenia boli otestované na verzii Prestashop 1.7.6.3

Ak potrebujete v obchode Prestashop nastaviť odosielanie emailov z obchodu, prihláste sa do administrácie Prestashop a v menu nájdite nastavenie:

NASTAVIŤ → Rozšírené nastavenia → E-mail

V sekcii E-mailová adresa si môžete vybrať spôsob odosielania pomocou funkcie PHP mail() alebo SMTP:

 

PHP mail()


UPOZORNENIE: v Prestashop verzii 1.7.7.x (a vyššie) odporúčame používať SMTP. PHP mail() z bezpečnostných dôvodov prestalo byť podporované, vývojári zaviedli vlastný skript (voľba v nastaveniach /usr/sbin/sendmail), ktorý však nie vždy môže fungovať.

 


V dolnej časti stránky si v sekcii Otestovať nastavenia e-mailu následne môžete otestovať, či zadané údaje pracujú správne.

 

SMTP

Pre odosielanie emailov odporúčame používať SMTP a vlastné SMTP parametre si môžete nastaviť podľa tohto návodu. Výberom vlastných SMTP parametrov sa ponúkne formulár, kam treba zadať údaje podľa vzorovej tabuľky (odporúčame, aby ste si svoju zadanú emailovú adresu otestovali napr. cez Webmail, či funguje v poriadku a odporúčame, aby bola na rovnakej doméne, ako je obchod):V prípade, ak z nejakého dôvodu nemôžete používať zabezpečené pripojenie, resp. port 465, nastavte si pripojenie takto a otestujte: