Čo je to emailový alias a ako ho vytvoriť

Čo je to emailový alias?

Emailový alias (nemýliť si so službou WWW alias), je služba, ktorá pre existujúci emailový účet (schránku) vytvára iný názov. Použijete ho napríklad vtedy, ak chcete mať niekoľko e-mailových adries (napr. chranka_1@vasadomena.sk, schranka_2@vasadomena.sk, ...), ktoré budú "smerovať" na jeden e-mailový účet (schránku).

Ak si teda nastavíte pre účet (schránku) schranka@vasadomena.sk alias schranka_1@vasadomena.sk, pošta určená pre obidve e-mailové adresy bude doručená na e-mailový účet (schránku) schranka@vasadomena.sk.

 

Vytvorenie emailového aliasu

Emailový alias si môžete jednoducho vytvoriť v Control Paneli, po prihlásení vyberte pri vybranej doméne sekciu Emailové účty, ktorá slúži na správu vašich emailových schránok:

TIPKaždá doména má po registrácii automaticky vytvorenú emailovú schránku v tvare info@nazovdomeny.koncovka. Buď si k tejto schránke vytvorte alias alebo si vytvorte novú emailovú schránku a k nej si vytvorte alias.

Alias si môžete vytvoriť kliknutím na tlačidlo Pridať emailový alias, nachádzajúci sa hore, v pravej časti sekcie.

Po kliknutí na tlačidlo sa dostanete na jednoduchý formulár, do prvého políčka napíšte len názov aliasu (zavináč s názvom domény sa doplní automaticky) a do druhého políčka pod ním napíšte kompletný názov funkčnej emailovej schránky, kam sa má email odoslaný na adresu s aliasom, doručiť:

V našom príklade všetky emailové správy odoslané na adresu schranka_1@vasadomena.tld skončia v účte schranka@vasadomena.tld. Po zadaní všetkých potrebných údajov kliknite na tlačidlo Pridať a nový alias sa ukáže v zozname:

TIPEmailových schránok, kam sa má doručiť správa odoslaná na alias, si môžete vytvoriť koľko potrebujete. Každú emailovú schránku napíšte na nový riadok (oddeľte enterom). Správu, ktorú odosielateľ poslal na adresu schranka_1@vasadomena.tld, bude doručená na všetky adresy, ktoré vo formulári uvediete.