Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.

Ako si poslať zabudnuté meno a heslo do Control panelu (moje kontaktné údaje už neplatia)

V návode Ako si poslať zabudnuté meno a heslo do Control panelu sme si ukázali, ako si môžete poslať prístupové údaje, ak ste ich len jednoducho zabudli, ale vaše kontaktné údaje (ako napr. emailová adresa) sú stále platné.

Vo všetkých prípadoch platí, že ak sa vám podarí získať prístup do Control Panela, bezodkladne si aktualizujte všetky kontaktné údaje, ktoré v Control Paneli → Kontakty máte.

Môžu ale nastať zložitejšie situácie a ich riešenie si vysvetlíme nižšie, ako musíte postupovať, aby ste stratený prístup do Control Panela získali.

 

Kontaktný email už neplatí

Ak si pošlete žiadosť na obnovu prístupu do Control Panela, postup sa odosiela na emailovú adresu, ktorú máte zadanú v Hlavnom konte.

Ale v prípade, ak táto emailová adresa už nie je platná (schránku ste mali u nejakej služby, napr. Gmail alebo sa nachádzala na doméne, ktorá už dávno exspirovala alebo ju už vlastní niekto iný), tak postup na obnovu prístupu vám do emailovej schránky už nepríde.

V tomto prípade je dôležité, aby platilo telefónne číslo, ktoré máte zadané v Hlavnom konte. Z tohto čísla nám musíte zavolať na našu linku +421 221 028 430, pre overenie budeme vyžadovať vaše meno, adresu, príp. iné údaje, ktoré sú zapísané v Hlavnom konte. Po overení vám zavoláme naspäť a následne zmeníme emailovú adresu na tú, ktorú nám nadiktujete. Uistite sa, že emailová adresa, ktorú nám nadiktujete, je plne funkčná.

 

Kontaktný email a ani telefónne číslo už neplatia

Druhý, zložitejší prípad nastane, ak okrem emailovej adresy neplatí už ani vaše kontaktné telefónne číslo. Postup je obdobný ako v prípade zmeny WHOIS domény bez prístupu na kontaktný email, budeme od vás potrebovať písomnú žiadosť, ktorú nám buď pošlete v súbore PDF na email support@exohosting.sk alebo klasickou poštou na adresu EXO TECHNOLOGIES, spol. s r.o., Košická 6, 821 09 Bratislava.

Žiadosť pošlite na hlavičkovom papieri, musia tam byť pre overenie vypísané kontaktné údaje, ktoré máte vo svojom Hlavnom konte (a teda už neplatia) a emailová adresa, na ktorú vám kontakt máme zmeniť. Zároveň musíte byť majiteľom domén, ku ktorým prístup cez Control Panel potrebujete získať.

V prípade firmy je na žiadosti potrebná pečiatka a podpis štatutárnej osoby.

Po overení žiadosti zašleme kontaktné údaje na prihlásenie do Control Panela na emailovú adresu, ktorú ste uviedli v žiadosti.

 

Nepamätám si prihlasovacie údaje do Control Panela, ani názov domény (emailová schránka funguje)

Špecifický prípad nastane, keď prístupové údaje do Control Panela zabudnete a zabudnete aj názov domény, ku ktorej potrebujete získať cez Control Panel prístup. Ak ale emailová schránka pre prístup je plne funkčná, tak nám napíšte na email support@exohosting.sk a prístupové údaje vám prepošleme na email. Pre identifikáciu napíšte Vaše meno a adresu, ktorá by mala byť uvedená v Hlavnom konte.

 

TIPJe vaša doména v Control Paneli niekoho iného? Prečítajte si článok Moja doména je v Control Paneli niekoho iného