Ako si môžem zmeniť heslo k emailovej schránke

V prípade, ak potrebujete zmeniť heslo k emailovej schránke, máte viacero možností:

 

Poznám svoje staré heslo k emailovej schránke, chcem si ho zmeniť na iné

Prejdite na stránku Webmail Roundcube alebo Horde (technicky je to úplne jedno) a kliknite vľavo hore v menu na položku Mail - Change Password:

Webmail - Roundcube

Horde

alebo kliknite rovno na tento odkaz.

 

Otvorí sa Vám stránka, kde zadáte adresu Vašej emailovej schránku (teda nieco@nieco.tld), pôvodné a nové heslo.

Kliknite na Odoslať a heslo do 15 minút bude zmenené. Odporúčame zvoliť heslo dostatočne silné, kde budú veľké písmená, malé písmena, čísla a špeciálne znaky.

 

Nepamätám si svoje heslo k emailovej schránke

Druhý spôsob je, keď staré heslo zabudnete (čo často nastáva v prípade, keď nepoužívate Webmail, ale nejakého emailového klienta, kde je heslo zapamätané), tak ho môžete zmeniť cez Váš Control Panel.

Prihláste sa, v menu vľavo kliknite na Webhosting, a vyberte doménu, ktorej sa emailová adresa týka. V zozname služieb nájdite službu E-mailové účty:

Kliknite na E-mailové účty, v sekcii Emailové schránky nájdite emailovú adresu, u ktorej potrebujete zmeniť heslo a kliknite na modrú ceruzku:

Otvoria sa nastavenia schránky, do riadku Heslo napíšte nové heslo a dole na stránke kliknite na Zmeniť.

Nové heslo sa aplikuje zhruba do 15 minút. Odporúčame zvoliť heslo, ktoré bude dostatočne silné, bude obsahovať veľké a malé písmená, čísla, špeciálne znaky, vhodnejší je zhluk písmen ako nejaké súvislé slovo. Čím je heslo zložitejšie, tým je vyššia pravdepodobnosť, že ho neuhádnu spamovací roboti, ktorí tak Vašu schránku môžu zneužiť na preposielanie spamu.

Pozor, v prípade ak máte schránku úplne plnú (100%), tak pred zmenou hesla zaškrtnite políčko Prekročená kvóta - nemeniť veľkosť schránky, inak zmena hesla nebude úspešná.

 

Nepamätám si heslo k svojej emailovej schránke a ani heslo do Controlu panelu.

Ak si nepamätáte heslo k emailovej schránke a nepamätáte si heslo ani do Control panelu, postupujte podľa týchto návodov:

Ak naisto viete, aký kontaktný email používate k Vášmu Control panelu, postupujte podľa návodu Ako si poslať zabudnuté meno a heslo do Control panelu

Horšia situácia je, keď tým kontaktným emailom je schránka, práve ku ktorej neviete heslo a radi by ste si ho cez Control panel zmenili, ku ktorému taktiež neviete heslo.

Odporúčame tento postup: kontaktujte nás emailom na support@exohosting.sk s vysvetlením Vašej situácie. Budeme požadovať, aby ste nás následne kontaktovali cez telefónne číslo uvedené ako číslo vlastníka Control Panela. Zavoláme Vám naspäť a podľa Vašich pokynov zmeníme kontaktnú emailovú adresu. Pomocou nej si potom môžete obnoviť prístup do Control Panela a potom zmeniť heslo k emailovej schránke, ku ktorej potrebujete.

Keď si zmeníte heslo, tak prihlásením pomocou nového hesla do Webmailu, sa nové heslo aktivuje. Pokým sa novým heslom neprihlásite, staré Vám môže fungovať ešte niekoľko hodín.