Presun (alebo kopírovanie) emailov medzi schránkami pomocou Thunderbird

Thunderbird umožňuje presúvanie alebo kopírovanie emailov medzi schránkami jednoducho. Ak nepoužívate Thunderbird, napr. tu si ho môžete stiahnuť (po stiahnutí si ho aktualizujte) a vytvorte si potrebné schránky.

 

Potrebujem presunúť emaily z jednej schránky do druhej

Napr. potrebujete presunúť emaily zo schránky export@domena.abc do schránky import@domena.xyz.

Majte na pamäti, že ak chcete mať emailové správy aj reálne v schránke, nie iba v Thunderbirde, je potrebné, aby cieľová schránka (v tomto prípade import@domena.xyz) mala nastavený typ pripojenia IMAP.

Za predpokladu, že máte v Thunderbirde obe schránky vytvorené, tak kliknite napr. na prijatú poštu u schránky export@domena.abc kliknite na jednu zo správ, aby sa aktivovalo okno so všetkými správami a stlačte CTRL+A pre výber všetkých správ (tento proces môže na chvíľu zvýšiť zaťaženie procesora).

Teraz myšou chyťte všetky správy v schránke export@domena.abc a pretiahnite ich do Doručenej pošty v schránke import@domena.xyz. To isté spravte aj s Odoslanou poštou a ostatnými priečinkami. Takto si poštu presuniete z jednej schránky do druhej.

Presun môžete zrealizovať aj spôsobom, že na vybrané správy kliknete pravým tlačidlom myši a následne vyberiete Presunúť do a vyberiete si konkrétnu schránku a lokalitu, kam chcete emaily presunúť, resp. skopírovať, ako to vidíte vyznačené na obrázku.

 

Mám len jednu schránku, mením providera, ako presuniem emaily?

Ak máte doménu u iného registrátora a chcete doménu preregistrovať k nám a presunúť aj emaily, tak postupujte nasledovne (toto spravíte u schránky u pôvodného providera):

Podľa postupu uvedenom vyššie, si stlačením CTRL+A vyberte všetky správy vo vybranom priečinku (napr. Doručená pošta) a potom hore vľavo v menu kliknite na Súbor → Uložiť ako → Súbor:

Vyberte si zložku v počítači, kam emaily uložiť a takto si uložte všetky správy.

Thunderbird nemá natívny plugin na import správ, ale keď doména bude preregistrovaná u nás a emailovú schránku budete mať u nás zriadenú, tak pomocou Webmail si emaily naimportujte podľa tohto návodu.