Ako si v Exowebe vytvoriť stĺpce

Pri tvorbe stránok si zákazníci často chcú vytvoriť menšiu galériu fotiek - na tento účel slúži typ stránky galéria, kde si môžete vytvoriť galériu z mnohých fotiek, ale systém si fotky uloží do mozaiky a umožní spraviť popis len k celej galérii nie k jednotlivým fotkám.

 

Ale ak potrebujete dať na stránku napr. 3 fotky vedľa seba a ku každej dať jedinečný popis, postupujte podľa návodu:

V Editore kliknite na Stránky a zložky (ak už máte vytvorenú stránku, kam chcete vložiť fotky, tento krok preskočte) a vytvorte si novú stránku:

 

Stránku si pomenujte nap.r Fotky, typ odporúčame vybrať Štandardný, keď všetko budete mať nastavené, kliknite hore na Hotovo:

 

Keď bude stránka vytvorená, kliknite na Pridať obsah, vyberte typ obsahu Obrázok a myšou ho potiahnite niekam na voľnú plochu

 

Keď typ obsahu Obrázok potiahnete na voľnú plochu a pustíte na žiadané miesto, tak sa objaví formulár, kde si nahráte svoju fotku.

Výsledný efekt by ste mali vidieť takýto:

 

Teraz zopakujte celú akciu znovu, teda kliknite na Pridať obsah, vyberte typ obsahu Obrázok a potiahnite ho myšou úplne na okraj prvého obrázka - všimnite si hrubú zelenú lištu, ktorá indikuje, kam sa uloží nový obsah.

 

Pustite tam obrázok ako v prvom prípade, vyskočí formulár a nahrajte si obrázok. Ak ste postupovali správne, tak uvidíte toto:

 

Ak chcete tretí obrázok vedľa tých dvoch, tak postupujte rovnako ako v prípadoch predtým a budete mať tri obrázky vedľa seba

 

Takto môžete mať až 4 stĺpce vedľa seba a v nich mať nielen obrázky, ale môže to byť aj iný obsah, napr. tlačidlá, kontaktné formuláre, YouTube videá a pod.