Chcem si zaregistrovať doménu, hosting mám inde

Ak máte záujem o zaregistrovanie domény u nás, ale hostingové služby využívate inde, tak postupujte podľa tohto návodu, v závislosti od toho, či už u nás máte nejaké služby alebo ešte zatiaľ nie.

 

Využívam u vás služby, mám prístup do Control Panelu

Ak už u nás využívate nejaké služby, tak sa prihláste do Control Panelu a vľavo v menu kliknite na Objednávka a následne na Domény a hosting:

 

Do políčka napíšte názov domény a kliknite na overiť doménu:

Ak doména bude voľná, dostanete hlásenie o jej dostupnosti, nechajte vybranú možnosť Nová doména (červeného tlačidlo) a rozkliknite rozšírené možnosti, kam zadajte Name Servery providera, kde máte hosting. Následne kliknite na Pokračovať.

 

Na ďalšej stránke si označte službu Len doména a skontrolujte zadané Name Servery:

 

Keď dole kliknete na Pokračovať, tak už len sa riaďte pokynmi pre úspešné dokončenie objednávky.

 

Nemám u vás ešte žiadnu službu.

Ak u nás nemáte žiadnu službu, teda ani prístup do Control Panela, tak pokračujte na odkaze Registrácia domény a pokračujte obdobným spôsobom. Pri výbere služieb si vyberte službu Iba doména / Základné služby a dokončite podľa inštrukcií objednávku.

 

UPOZORNENIEVäčšina domén, týka sa to najmä nadnárodných - generických domén, vyžaduje po registrácii overenie emailovej adresy, ktorú ste použili počas registrácie. V opačnom prípade bude doména po 2 týždňoch suspendovaná. Viac informácií nájdete v článku Overenie emailovej adresy po registrácii domény.

 

Pozrite si podobné návody:

 

Chcete si nechať doménu automaticky predlžovať?