Moja doména je v Control Paneli niekoho iného

Ak vlastníte doménu (musíte byť majiteľom domény podľa WHOIS), ktorá sa nachádza v Control Paneli niekoho iného a potrebujete k nej prístup (upraviť kontaktné údaje, zmeniť hostingový balíček či upraviť jeho parametre, zmeniť PHP verziu, vytvoriť novú databázu, vytvoriť emailovú schránku a pod.), požiadajte o túto zmenu majiteľa Control Panela.

 

Chcem si svoju doménu spravovať sám

Situácia, prečo vaša doména sa nachádza v Control Paneli niekoho iného, môže byť napr. z dôvodu, že ste si dali vytvoriť webovú stránku u niekoho (jednotlivca, či firmy), a ten doménu registroval cez svoj Control Panel, aby vás nezaťažoval formalitami. Pre vás je to komfortnejšie, horšie však je, keď si chcete doménu a služby k nej spravovať, vtedy treba zakaždým kontaktovať majiteľa Control Panela, ako je uvedené vyššie.

Možností máte:

Odpojenie domény od Control Panela

Požiadajte majiteľa Control Panela, aby upravil administrátorský kontakt vašej domény (v Control Paneli → Kontakty, ak tak už nebolo učinené), najmä aby aktualizoval kontaktný email na vašu plne funkčnú emailovú adresu - viac informácií nájdete v článku Odpojenie domény od Control panelu, ide o autorizovanú požiadavku, ktorú môže vykonať len majiteľ Control Panela.

Po odpojení domény, sa k doméne automaticky vytvorí nový, vlastný Control Panel a na email uvedený v administrátorskom kontakte prídu prihlasovacie údaje. Po prihlásení do nového Control Panela si môžete už všetky služby v ohľade domény spravovať sami.

Na majiteľa Control Panela nemám kontakt

Ak na majiteľa Control Panela nemáte kontakt alebo z nejakého dôvodu k odpojeniu domény nedošlo, tak postup je nasledovný:

  1. Na emailovú adresu support@exohosting.sk (ideálne by bolo, keby ste napísali zo schránky, ktorá patrí doméne, ktorú potrebujete odpojiť alebo zo schránky, ktorá sa nachádza vo WHOIS), nám pošlite podpísanú žiadosť (naskenovanú v PDF), kde podrobne vysvetlíte aktuálnu situáciu. Nezabudnite v žiadosti uviesť celý kontakt, resp. fakturačné údaje.
  2. Je potrebné, aby ste vedeli akú doménu treba odpojiť, musíte byť jej majiteľom (podľa WHOIS, viď vyššie) a podľa možnosti doložiť faktúry, že ste platili za predĺženie platnosti domény, resp. hostingu.
  3. Na základe vami poskytnutých informácií kontaktujeme majiteľa Control Panela a o výsledku vás budeme informovať na email, z ktorého ste nám napísali.