Mám málo miesta pre emailové schránky

Hostingové balíčky obyčajne majú nejaké limity, na ktoré keď narazíte, tak jednou z možných riešení je buď navýšenie parametrov aktuálneho balíčka alebo v prípade, ak využívate nejaký starší balík, ktorý už nemáme v ponuke (Standard hosting, Puzzle hosting (nemýľte si s Puzzle X)), tak jediným riešením je zmena hostingového balíčka - v tomto prípade odporúčame Puzzle X, kde si môžete nastaviť parametre podľa aktuálnej potreby.

 

Mám starší hostingový balíček, chcem ho zmeniť

 

Ak máte nejaký starší hostingový balíček (MIKRO hosting, MINI hosting, Standard hosting, Classic hosting alebo PUZZLE hosting), odporúčame Vám ho zmeniť si na balíček Puzzle X, podľa návodu Ako zmeniť hostingový balíček, kde si môžete nastaviť miesto od 1 do 20 GB a to si potom rozdeliť podľa potreby.

 

TIPVšeobecne odporúčame, aby ste s v novom balíku vybrali minimálne toľko miesta, koľko ste mali v starom, prípadne o niečo viac.

 

Už mám hosting zmenený na Puzzle X

 

Ak už máte hostingový balíček zmenený na Puzzle X, po prihlásení do Control Panela uvidíte takúto tabuľku. Parametre sú len ilustračné, zobrali sme si vzorový príklad, že máte balíček Puzzle X 10 000 MB - systém po zmene na tento balík nastavil parametre tak, aby boli nastavené optimálne pre všetky služby - webstránku, emaily, databázy.

 

 

Ak sa stalo, že v starom balíku ste mali málo miesta pre emailové schránky a potrebovali ste navýšiť miesto pre ne, tak s balíčkom Puzzle X je to jednoduché. V príklade je k schránkam priradených 5000 MB, vy by ste potrebovali napríklad aspoň 6500 MB.

Kliknite na tlačidlo Rozdeliť a uvidíte tabuľku s bežcami:

 

 

Nastavte si parametre podľa potreby. Vpravo hore vidíte, že máte rozdelených 10 000 MB a využívate celý priestor. Ak pre emailové schránky potrebujete 6500 MB a napríklad pre databázy máte miesta až príliš veľa, tak môžete databázam miesto odobrať a potom schránkam pridať. Ak pre schránky potrebujete 6500 MB, tak databázam odoberte 1500 MB a následne schránkam nastavte 6500 MB:

 

 

Po nastavení parametrov kliknite na tlačidlo Rozdeliť a za niekoľko málo minút sa zmena aplikuje aj na serveri a ku schránkam budete mať pridelených 6500 MB.

Po zmene uvidíte nové údaje aj v tabuľke:

 

 

Zväčšenie kapacity konkrétnej schránky

 

Miesto pre emailové schránky máte zväčšené, teraz je potrebné, aby ste sa preklikli do sekcie E-mailové účty, ak chcete pridať miesto ku konkrétnej schránke alebo schránkam.

Keď kliknete na sekciu E-mailové účty teraz budete vidieť, že ku schránkam máte pridelených 6500 MB (vytvoriť si ich môžete koľko chcete).

 

 

Ak potrebujete priradiť viac miesta k nejakej konkrétnej schránke, vyberte požadovanú schránku, kliknite na modrú ceruzku pre úpravu a následne si zadajte koľko miesta potrebujete, ako v príklade:

 

Nakoniec kliknite dole na Zmeniť a schránka bude mať viac prideleného miesta.