Ako nastaviť privilégiá pre užívateľov - vytvorenie subúčtu

Ak vlastníte viacero domén (webových stránok), ktoré Vám spravujú rôzni ľudia alebo ste si našli tvorcu webu a chcete mu povoliť prístup iba tam, kam potrebuje a nemusí mať prístup inde, môžete mu vytvoriť vlastný používateľský účet, ktorým sa bude prihlasovať do Vášho Control Panela a k dispozícii bude mať len tie služby, ktoré mu povolíte.

Vytvorenie nového užívateľa

Prihláste sa do Vášho Control Panela a v ľavom menu kliknite na Účty:

 

V sekcii Účty uvidíte Vaše hlavné konto, ak ho potrebujete upraviť (napr. zmeniť heslo), kliknite na modrú ceruzku. Teraz však idete pridať nového používateľa, tak kliknite na červené tlačidlo Pridať:

 

Otvorí sa formulár, kam zadajte všetky potrebné údaje, podobne ako na obrázku:

  • Meno - prihlasovacie meno užívateľa, ktorý sa bude starať o vybranú stránku, môžete tam napísať napr. jeho meno a priezvisko (bez medzier, všetko malým)
  • Heslo - vytvorte alebo vygenerujte heslo, dostatočne zložité, skopírujte si ho, potom mu ho prepošlete
  • Email - zadajte email nového užívateľa, môže byť aj Váš alebo programátorov, ale musí byť vyplnený
  • Odosielanie hesla pre subkonto - môžete povoliť alebo zakázať, ak povolíte, užívateľ si bude môcť preposlať nové heslo, ak pôvodné zabudne
  • Zobrazovať novinky - rozhodnutie na Vás, či bude môcť vidieť novinky alebo nie
  • Domény - tu vyberte len tie domény, ku ktorým má mať prístup, ktoré má spravovať (to isté platí aj pre Virtuálne servery, ak sú k dispozícii)

 

Po vyplnení všetkých údajov kliknite na Ďalej a otvorí sa stránka, kde máte možnosť vybrať služby, ku ktorým má mať Váš programátor prístup. Označené služby sú minimálne tie, ku ktorým by programátor mal mať prístup:

 

TIPAk vyberiete na prvom kroku viac domén, na druhom budete mať možnosť nastaviť pre každú doménu práva zvlášť.

 

Po vybraní služieb kliknite na Pridať používateľa a nový účet bude vytvorený. Teraz v zozname účtov okrem svojho hlavného konta uvidíte aj konto, ktoré ste vytvorili. Vo vybaľovacom menu si môžete pozrieť, aké privilégiá ste mu nastavili (ak potrebujete pridať prístup k ďalším službám, kliknite na modrú ceruzku vpravo):

 

Teraz sa užívateľ programator môže prihlásiť do Vášho Control Panela, kde bude mať k dispozícii len tie služby, ktoré ste mu vybrali:

 

TIPZabudli ste heslo pre subkonto? Prečítajte si článok Ako si poslať zabudnuté meno a heslo do Control panelu

 

Kontakt na technika

V prípade ak ste vytvorili subúčet pre technika / programátora a chcete, aby váš technik / programátor s nami komunikoval v ohľade dôležitých nastavení hostingu, môžete pridať jeho údaje do sekcie Kontakty v Control Paneli.

V Control Paneli kliknite na Kontakty, v zozname nájdite doménu, u ktorej potrebujete pridať kontakty na technika a kliknite na úpravu administratívneho kontaktu domény (ikona s panáčikom).

Dole do formulára vložte všetky požadované údaje.

...a kliknite na Zmeniť.

Dbajte, aby údaje vždy boli aktuálne. Ak s daným technikom ukončíte spoluprácu, vymažte jeho údaje z formulára a zo sekcie Účty odstráňte jeho subúčet.